HAKKIMIZDA » İNSAN KAYNAKLARI » STAJ PROGRAMI | İKV - İKTİSADİ KALKINMA VAKFI

COVID-19 salgını sebebiyle, İKV Staj Programına başvurular durdurulmuştur. Başvurular yeniden açıldığında buradan duyurusu gerçekleşecektir.

Genel: İKV, Türkiye-AB ilişkileri alanında çalışmak isteyen gençlere yönelik bir staj programı yürütmektedir. Staj programının amacı, AB alanındaki farkındalığı ve gençlerin bilgi seviyesini artırarak adaylık sürecinde daha bilinçli ve aktif bir rol oynamalarına yardımcı olmaktır. Program kapsamında İKV’de staj yapma hakkı kazanan gençler, vakfın çalışmaları içinde aktif olarak yer alırlar.

Görev tanımı: İKV staj programı kapsamında kabul edilen stajyerler, İstanbul’da bulunan İKV Merkez Ofisi’nde staj yapmaktadır. Stajyerler aşağıdaki görevleri yerine getirmektedir:

Her stajyer, staj süresi sonunda Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci, AB kurumları, politikaları ve AB gündemindeki güncel konularda (Ekonomik kriz, Brexit, AB’nin geleceği, Vize Serbestliği vb.) bir değerlendirme notu hazırlamakla mükelleftir. Başarılı bulunan değerlendirme notları İKV web sayfasında yayımlanır.

https://www.ikv.org.tr/ikv.asp?id=1772