STAJ PROGRAMI

COVID-19 salgını sebebiyle, İKV Staj Programına başvurular durdurulmuştur. Başvurular yeniden açıldığında buradan duyurusu gerçekleşecektir.

Genel: İKV, Türkiye-AB ilişkileri alanında çalışmak isteyen gençlere yönelik bir staj programı yürütmektedir. Staj programının amacı, AB alanındaki farkındalığı ve gençlerin bilgi seviyesini artırarak adaylık sürecinde daha bilinçli ve aktif bir rol oynamalarına yardımcı olmaktır. Program kapsamında İKV’de staj yapma hakkı kazanan gençler, vakfın çalışmaları içinde aktif olarak yer alırlar.

Görev tanımı: İKV staj programı kapsamında kabul edilen stajyerler, İstanbul’da bulunan İKV Merkez Ofisi’nde staj yapmaktadır. Stajyerler aşağıdaki görevleri yerine getirmektedir:

  • İKV Uzmanlarının çalışmalarına destek vermek;
  • Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci ve AB politikaları konularında araştırma yapmak;
  • Konferans ve panellerin düzenlenmesine destek vermek;
  • İKV web sayfasının güncellenmesine yardımcı olmak;
  • İKV’nin sosyal medya hesaplarını desteklemek;
  • Yerli ve yabancı basın organlarını takip ederek kısa notlar hazırlamak.

Her stajyer, staj süresi sonunda Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci, AB kurumları, politikaları ve AB gündemindeki güncel konularda (Ekonomik kriz, Brexit, AB’nin geleceği, Vize Serbestliği vb.) bir değerlendirme notu hazırlamakla mükelleftir. Başarılı bulunan değerlendirme notları İKV web sayfasında yayımlanır.

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2022 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT