AB VE TÜRKİYE’DE GÜNCEL KONULAR VE GELİŞMELERE DAİR DEĞERLENDİRMELER 2010-2011

Her ne kadar Türkiye-AB müzakere süreci zorlu bir dönemden geçiyor olsa da, hem AB içinde, hem de Türkiye’de ve ikili ilişkilerde birçok alanda değerlendirilmesi gereken önemli gelişmeler yaşanıyor. 1965 yılından bu yana AB’yi ve Türkiye-AB ilişkilerini yakından takip eden bir ihtisas kuruluşu olan İKV, son dönemde tıkanan bu sürece katkıda bulunmak amacıyla güncel gelişmeler, çeşitli politika alanlarındaki girişimler ve Türkiye’nin AB üyelik süreci konusunda değerlendirme notları hazırlamıştır. İKV’nin araştırmalarını yürüten uzman kadrosu tarafından 2010 ve 2011 yılları arasında gelişmeleri içeren değerlendirme notları, Vakfın internet sitesinde yayınlanmakta olup, pek çok konuya dair yaşanan gelişmeleri daha detaylı, açıklayıcı ve görüş bildirecek bir şekilde ilgililere, araştırmacılara ve okuyuculara sunmaktadır.

42 değerlendirme notundan oluşan söz konusu yayında, 2010 ve 2011 yılları arasında gelişmeleri içeren değerlendirme notları toplu olarak okuyucuların dikkatine sunulmaktadır. Damla Cihangir tarafından yayına hazırlanan değerlendirme notları İKV kadrosu tarafından yazılmıştır: Doç. Dr. Çiğdem Nas, Feridun Karakeçili, Çisel İleri, Zeynep Özler, Melih Özsöz, Sema Gençay Çapanoğlu, Selen Akses, Dr. Kaan Sahilyol, Yeliz Şahin, Damla Cihangir, Çağdaş Özenmiş, İlke Toygür, Can Mindek, M. Özgür Bozçağa, Mahir Ilgaz.
 
Yayında yer verilen söz konusu değerlendirme yazılarına, İKV’nin internet sayfasındaki (www.ikv.org.tr) “Değerlendirmeler” başlığından da ulaşabilirsiniz.
 
AB ve Türkiye’de Güncel Konular ve Gelişmelere Dair Değerlendirmeler 2010-2011
Yayın Numarası: 255
Yayın Tarihi: Ocak 2012
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 978-605-5984-48-9

 

Son Dönem Yayınlar

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2022 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT