AB VE TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ ALMANAĞI 2016

İKV Uzman Yardımcıları Merve Özcan ve Melis Bostanoğlu tarafından hazırlanan ve 2016 yılı boyunca AB ve Türkiye-AB ilişkilerinde gerçekleşen önemli olayları ana hatlarıyla ortaya koyan "2016 Avrupa Birliği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Almanağı" İKV tarafından yayımlandı.

İKV tarafından bugüne kadar yayımlanan 14’üncü almanak olma özelliğini taşıyan Almanak 2016’da (Yayın No:301), Türkiye’nin AB gündemine ilişkin gelişmelerin yanı sıra AB’de ve Üye Devletlerde yaşanan önemli gelişmeler de yer alıyor. 2016 yılı boyunca Türk yetkililerin AB nezdinde gerçekleştirdikleri üst düzey ziyaretler ve AB yetkilileri tarafından Türkiye’ye yapılan üst düzey geziler, Avrupa Komisyonu tarafından sunulan önemli girişimler, Türkiye’nin ve AB’nin imzaladığı uluslararası anlaşmalar, kabul edilen yasalar, gerek Türkiye gerekse AB’yi ilgilendiren önemli olaylar, AB Zirveleri ve Konsey toplantıları Almanak 2016’da geniş yer buluyor.

Başta iş dünyası ve Türkiye-AB ilişkilerini yakından takip eden kesimler olmak üzere tüm kamuoyu için faydalı bir kaynak niteliği taşıyan bu yayında ayrıca İKV’nin yayınlarına ve İKV tarafından düzenlenen seminer, panel ve uluslararası konferanslara da yer veriliyor.

2016 Avrupa Birliği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Almanağı

Yayın Numarası: 301

Yayın Tarihi: Temmuz 2019

Sayfa Sayısı: 137

ISBN: 978-605-5984-95-3
 

Yayının pdf dökümanına ulaşmak için tıklayınız.

Son Dönem Yayınlar

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2022 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT