AB VE TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ ALMANAĞI 2017

İKV Uzmanı Emre Ataç ile İKV Uzman Yardımcısı Selvi Eren tarafından hazırlanan ve 2017 yılı boyunca AB ve Türkiye-AB ilişkilerinde gerçekleşen önemli olayları ana hatlarıyla ortaya koyan "2017 Avrupa Birliği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Almanağı" İKV tarafından yayımlandı.

İKV tarafından bugüne kadar yayımlanan 15'inci almanak olma özelliğini taşıyan çalışma içerisinde, Türkiye’nin AB gündemine ilişkin gelişmelerin yanı sıra AB’de ve Üye Devletlerde yaşanan önemli gelişmeler yer alıyor. 2017 yılı boyunca Türk yetkililerin AB nezdinde gerçekleştirdikleri üst düzey ziyaretler ve AB yetkilileri tarafından Türkiye’ye yapılan üst düzey geziler, Avrupa Komisyonu tarafından sunulan önemli girişimler, Türkiye’nin ve AB’nin imzaladığı uluslararası anlaşmalar, kabul edilen yasalar, gerek Türkiye gerekse AB’yi ilgilendiren önemli olaylar, AB Zirveleri ve Konsey toplantıları Almanak 2017’de ana hatlarıyla okuyucuya sunuluyor.

Başta iş dünyası ve Türkiye-AB ilişkilerini yakından takip eden kesimler olmak üzere tüm kamuoyu için faydalı bir kaynak niteliği taşıyan bu yayında ayrıca İKV’nin yayınlarına ve İKV tarafından düzenlenen seminer, panel ve uluslararası konferanslara yer veriliyor.

2017 Avrupa Birliği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Almanağı'nın PDF versiyonuna buradan ulaşılabilir.

Yayın Adı: 2017 Avrupa Birliği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Almanağı

Yayın No: 302

ISBN: 978-605-5984-96-0

Yayın Tarihi: Temmuz 2019

Sayfa Sayısı: 81

Hazırlayanlar: Emre ATAÇ, İKV Uzmanı ; Selvi EREN, İKV Uzman Yardımcısı 

 

Son Dönem Yayınlar

E-Bülten Kayıt

İKV KURUCU VE MÜTTEVELLİ KURUMLARI

© 2022 İKV Bütün Hakları Saklıdır.
Designed By: OrBiT